Płyty izolacyjne do izolacji termicznej komina

Izolacja komina jest niezwykle istotna, ponieważ ma ogromny wpływ na jego prawidłowe funkcjonowanie. Bezwzględnie nie należy tego lekceważyć i zaizolować komin odpowiednimi płytami izolacyjnymi. Pominięcie tej kwestii może prowadzić do nieszczelności, a co za tym idzie poważnych uszkodzeń budynku.

We współczesnym budownictwie, podstawę szczelności komina zapewniają specjalistyczne folie dachowe, o których należy pomyśleć już na etapie budowy domu. Folię należy układać powyżej łat, pamiętając o wywinięciu jej krańców. Folię zaleca się układać od frontu komina w kierunku części bocznych.

Na ostatnim etapie folię należy układać za kominem. Kolejna kwestia to mocowanie – folię należy mocować odpowiednio solidną taśmą nazywaną koniarską. Po ułożeniu foli należy rozpocząć pracę związaną z układaniem dachówki.

Chcąc zapewnić wysoką termoizolację komina, należy rozważyć możliwość zastosowania odpowiednich warstwowych płyt kominowych. Płyty kominowe są jednym z lepszych rozwiązań dostępnych na polskim rynku. Charakteryzują się przede wszystkim idealnymi właściwościami izolacyjnymi, przy czym pełnią także rolę płyt konstrukcyjnych.

Płyty warstwowe mogą służyć jako materiał przeznaczony do wykonywania obudowy czopucha. Ponadto mogę także pełni funkcję izolatora ścian bocznych oraz ścian znajdujących się tuz za kominem. Termoizolacyjne płyty kominowe charakteryzuje niezwykła lekkość, a przy tym sztywność konstrukcji, odporność na temperatury do 1000 stopni Celsjusza oraz co niezwykle istotne – niepalność.

Ponadto płyty kominowe są pleśnioodporne i grzyboodporne.