Płyta obornicka przy budowie dużych obiektów

Płyta obornicka, inaczej nazywana płytą warstwową, jest chętnie wykorzystywana jako materiał budowalny w przypadku realizacji projektów budowlanych dużych obiektów. Istotnym czynnikiem, który wpływa na wybór właśnie tego rodzaju płyt jest czas. Płyty obornickie charakteryzują się bowiem łatwością montażu. Kolejnym ich atutem są bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. W parze z nimi idzie oczywiście cena. Użycie płyt warstwowych jest więc rozwiązaniem niebywale ekonomicznym.

Płyty warstwowe trudno jest zastąpić innym materiałem izolacyjnym, który wykazywałby się tak doskonałymi właściwościami izolacyjnym, a przy tym tak dobrym stosunkiem jakości do ceny oraz wygodą montażu. Płyty obornickie są wytwarzane zgodnie z najnowszymi i najbardziej innowacyjnymi technologiami. Dzięki nim istnieje możliwość osiągnięcie minimalnej wagi płyty, a przy tym najwyższej ich wytrzymałości. Kolejna niezwykle istotna kwestia to odporność na niskie temperatury. Dzięki temu, że płyty te są wytrzymałe na ujemne temperatury, mogą być wykorzystywane do izolacji takich budynków jak np. chłodnie.

Płyty obornickie są wykorzystywane do budowy zarówno konstrukcji ściennych, jak i konstrukcji dachowych. Cieszą się szczególną popularnością przy budowie dużych obiektów przemysłowych m.in. hal. Cena takiej hali wykonanej przy użyciu płyt warstwowych jest zależna od kilku czynników: podstawy budowy hali, konstrukcji stalowej, liczby i rodzajów otworów, jak również obudowy obiektu. Ponadto cena może różnić się w zależności od producenta płyt oraz ich wielkości.